«Мин татарча сөйләшәм!": нәтиҗәләр ясау, бәйге һәм тере татар музыкасы

2019 елның 23 апреле, сишәмбе

«Мин татарча сөйләшәм» акциясе - татар яшьләре энтузиастлары көче белән булдырылган бердәнбер Гражданлык инициативасы. Быел акция берничә чарадан тора: «Татар-Дозор-2019» квест - уены, «татар белән авыр» антипремиясен тапшыру. Бәйге Татар Википедиясе белән берлектә TATAR 4.0 үткәрелә.

«Татар-Дозор-2019»

21 апрель көнне «Татар-Дозор-2019» квест - уены узды.  Квестта урта гомуми белем бирү һәм югары уку йортларыннан 30дан артык команда катнашты, ә бу исә 300дән артык кеше.

Антипремия «татар белән авыр»

Берничә ел дәвамында «Мин татарча сөйләшәм!» Татарстан халкына татар телендә мәгълүмат бирмәүче дәүләт оешмалары рейтингы төзелә.

«Мин татарча сөйләшәм!»

26 апрель көнне 16:00 сәгатьтә Бауман урамында концерттан тыш, бәйгеләр, значоклар өләшү, акция логотибы төшерелгән наклейкалар һ.б. оештырылачак.  Концерт программасы традицион рәвештә тере татар музыкасына һәм яшь бәйсез башкаручыларга багышлана.