Дамир Фаттахов автобус турында 14..30: «Бу яшьләрне ачык диалогта ишетү мөмкинлеге»

2019 елның 11 сентябре, чәршәмбе

«Татарстан яшьләре» активистлар командасы ТР Яшьләр министрлыгы вәкилләре белән берлектә 12 августта проектка старт бирде

Яшьләрнең инициативасын Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов та хуплады: «2018 елда яшь министрлыкны гамәлгә кую дөрес карар булды. Аның эшчәнлеге стандарт проектларга гына тукталып калмый, ә аларның кысаларыннан чыга. Уртак көч белән без республика районнарында һәм шәһәрләрендә яшьләр тормышын яхшырак итә алачакбыз».

Бер айга якын команда республиканың 45 муниципалитетында булды. «14..30» күргәзмәсендә район яшьләренең 12 меңнән артык вәкиле катнашты: мәктәп укучылары, студентлар, эшләүче яшьләр, яшь гаиләләр, блогерлар, яшьләр оешмалары активистлары һәм район җитәкчелеге.