Сентябрьдә Татарстанның 40 яшь гаиләсе торак шартларын яхшырту өчен бушлай субсидия алачак

2019 елның 24 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасының 6 районыннан 40 яшь гаилә – Баулы, Алабуга, Саба, Түбән Кама, Яр Чаллы, Казан шәһәрләреннән – сентябрьдә торак шартларын яхшырту өчен бушлай субсидияләр алачак.

Торак мәсьәләсен хәл итүгә ярдәм итү максатларында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов ярдәме белән «яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» республика ярдәмче программасы гамәлгә ашырыла, ул торак бәясенең 35% ын дәүләттән түләүсез субсидия белән капларга мөмкинлек бирә.

Яшьләр торак подпрограммасының кураторы итеп Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы билгеләнде.

Соңгы 14 елда республиканың 7 840 яшь гаиләсе 4 млрд сумнан артык субсидия алган инде.