Дөньяның теләсә кайсы илендә белем алу өчен көтеп алынган статуэтка һәм грант: Татарстанда ел саен уздырыла торган «Ел студенты» премиясенә сайлап алу башланды

2019 елның 5 ноябре, сишәмбе

Татарстанда «Ел студенты» еллык премиясенең оештыру комитеты 15 ноябрьгә кадәр 18 конкурс номинациясе буенча кандидатлардан гаризалар кабул итә. Теләге булган һәр кеше катнаша ала, ә конкурсантларга уңайлы булсын өчен, быел теркәү процессы электрон платформага күчерелде studgrant.ru.

«Ел студенты» премиясе 2019 елда күренекле нәтиҗәләр күрсәткән аерым студентларга яки студентлар коллективларына биреләчәк. Төп номинация-«Ел студенты» Гран – присы, гадәттәгечә, студент тормышының барлык юнәлешләрендә дә иң уңышлы булган студентка бирелә.

Конкурсантлардан гаризалар 15 ноябрьгә кадәр сайтта электрон рәвештә кабул ителә studgrant.ru 29 ноябрьгә кадәр экспертлар заявкаларга читтән торып бәя бирәчәк, ә 2 декабрьдән катнашучыларның ачык презентацияләре башланачак.

«Ел студенты» конкурсы 2020 елның 25 гыйнварында, Россия студентлары көнендә төгәлләнәчәк. Премиядә җиңүчеләрнең исемнәрен студентлар, оешма, предприятие һәм хакимият органнары җитәкчеләре катнашындагы тантаналы чарада тәкъдим итәчәкләр. Булачак тантананы оештыручылар күп кенә сюрпризлар әзерләргә вәгъдә итә, чөнки «Ел студенты» премиясе быел үзенең 15 еллык юбилеен билгеләп үтәчәк.

Һәр конкурс номинациясендә җиңүчеләр оештыручылар һәм партнерлардан акчалата призлар һәм бүләкләр алачак, ә Гран-при иясе Татарстан Президентыннан махсус бүләк – дөньяның теләсә кайсы вузында бушлай уку мөмкинлеге алачак.

«Ел студенты» Премиясен Татарстан Яшьләр эшләре министрлыгы һәм Татарстан Республикасы югары уку йортлары ректорлары советы ярдәмендә Татарстан Республикасы Студентлар лигасы оештыра.