«Россия-Культура» телеканалында «Созвездие-Йолдызлык» фильмы премьерасын күрсәтәчәкләр

2019 елның 8 ноябре, җомга

Якшәмбе көнне, 10 ноябрьдә, 12:50 сәгатьтә «Россия-Мәдәният» телеканалында «Созвездие-Йолдызлык " документаль фильмының премьерасын күрсәтәчәкләр. Республика байлыгы». Ул Татарстанның күпмилләтле мәдәниятенә багышланган, аны бүген «Созвездие-Йолдызлык»Татарстан Республикасы эстрада сәнгатенең ачык яшьләр телевизион фестиваленнән башка күз алдына да китереп булмый.

«Россия-Культура» телеканалының төшерү төркеме бу ел башында документаль фильм өстендә эшли башлады. Картинаның авторы һәм режиссеры Евгений Безбородов була. Кино төшерүләр Казанның мәдәният учреждениеләрендә генә түгел, Татарстанның башка шәһәр һәм районнарында да 60 көн дәвамында барды.