25 илдән 250 кеше: Татарстанда Халыкара авыл яшьләре конгрессы узачак

2020 елның 10 гыйнвары, җомга

6-9 февральдә Татарстанда авыл территорияләрен үстерү өлкәсендә эшләүче инициативалы яшьләр арасында диалог, элемтәләр урнаштыру һәм тәҗрибә алмашу өчен мәйданчык – Халыкара авыл яшьләре конгрессы ачылачак.

Анда Россиянең 50 субъектыннан һәм дөньяның 25 иленнән (Әрмәнстан, Әзербайҗан, Белоруссия, Германия, Мисыр, Конго, Казахстан, Һиндстан, Испания, Литва, Марокко, Мексика, Нигерия, Пакистан, Польша, Португалия, Төньяк Македония, Сербия, Сира Леоне, Сенегал, Словения, Төркия, Эстония, Эстония, Чехия, Чехия, Көньяк Африка Республикасы, Россия, Украина, Украина, Украина, Көньяк Африка Республикасы һәм башка илләрдән 250 кеше катнашачак.) - алар-аграр югары уку йортлары һәм урта махсус уку йортлары студентлары, авылда яшьләр сәясәтен үстерү белән шөгыльләнүче инициативалы балалар, агросәнәгать комплексының яшь белгечләре һәм авылда үз эшчәнлекләрен алып баручы эшмәкәрләр, шулай ук җирле үзидарә органнары вәкилләре.

«Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында ТР Яшьләр эшләре буенча министр урынбасары Ринат Садыйков, ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Марсель Мәхмүтов һәм ТР Аграр яшьләр берләшмәсе рәисе Диләрә Шувалова катнашында матбугат конференциясе үтте.