Татарстан Бөек Ватан сугышы ветераннары чит ил яшьләре белән аралаша һәм сугышчан дуслар һәм онлайн эзли ала

2020 елның 25 феврале, сишәмбе

Татарстан Республикасында Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 75 еллыгына "Ветеран онлайн" проекты эшләнде. Аның ярдәмендә Татарстан ветераннары чит ил яшьләре белән аралаша, шулай ук үзләренең сугышчан иптәшләрен таба алачак.

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган брифингта Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министры урынбасары Анна Захматова, Татарстан Республикасы Мәдәният министрының беренче урынбасары Юлия Әдһәмова һәм башкалар Бөек Җиңүне бәйрәм итүгә багышланган проектлар турында сөйләделәр.

"Онлайн Ветеран" – Безнең “Җиңү волонтерлары" инициативасы. Проект ике юнәлештә эшли: беренчедән, ветераннар Skype ярдәмендә башка илләрдә яшәүче яшьләр белән аралашалар. Икенче юнәлеш кысаларында яшьләр сугышчан дусларны һәм дусларны берләштерә", - дип сөйләде Анна Захматова. Беренче skype-каралашу инде 22 февральдә узды, дип өстәде ул. Анда Мисыр студентлары катнашты, алар Россия тарихын өйрәнәләр.