"Авыр хәлдә калган кешеләргә ярдәм итәргә телим"

2020 елның 3 апреле, җомга

Татарстанда үз-үзеңне изоляцияләү режимы игълан ителде, һәм республика җитәкчелеге, коронавирус инфекциясенең тиз таралуын булдырмас өчен, гражданнарның өйләрендә калуларын сорый. Ләйлә Хәйруллина укый торган медицина университетында уку процессы хәзер туктатылды һәм ул өйдә калырга мөмкин. Әмма ул-волонтер һәм урамга азык-төлек һәм дарулар артыннан чыга алмаган өлкәннәргә ярдәм итә.

Татарстанда көн саен 300 дән артык өлкән яшьтәге кеше гаризасы эшкәртелә, алар үз-үзләрен изоляцияләү режимы шартларында 8 (800) 200-34-11 кайнар линия телефоны аша ярдәм сорап мөрәҗәгать итә. Волонтерлар командасы өлкәннәргә азык-төлек һәм дарулар китерүдә ярдәм итәргә әзер. Республикада бу эшне «Волонтер-медиклар»хәрәкәтенең төбәк бүлеге белән берлектә ГХФ башкара. Волонтерлык штаблары Татарстанның барлык муниципаль берәмлекләрендә дә булдырылган һәм көн саен Үзәк штаб белән хезмәттәшлек итәләр.