Казан халкы 300 метрлы Георгий тасмасын сузды

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

Акциядә 1000гә якын кеше катнаша.

Акцияне «Бердәм РОССИЯ» бөтенроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан төбәк бүлеге «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге белән берлектә оештырды.

«Георгий тасмасы-ул миллионлаган Россия халкын берләштерә торган символ. 9 майда һәр бала һәм мин үзем дә, Бөек Ватан сугышына үз гомерләрен биргән Ватанны саклаучылар истәлегенә хөрмәт йөзеннән, үз йөрәгем янында бу символны йөрттем», - дип уртаклашты Татарстан Республикасының «Яшь Гвардия» җитәкчесе Руслан Шиһабетдинов.

Георгий тасмасы Җиңү Көненең аерылгысыз Бөек Ватан сугышы вакытында Хәтер һәм хәрби батырлык символы. Махсус хәрби операция башланганнан бирле Георгий тасмасы яңа мәгънәгә ия булды»,- дип билгеләп үтте Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Динар Бариев, Татарстан Республикасы «Алдынгылар хәрәкәте»нең Казан җирле бүлеге җитәкчесе.