Дамир Фаттахов яшь политтехнологларга сайлауларда катнашу тәҗрибәсе турында сөйләде

2019 елның 6 апреле, шимбә

2019 елның 3-7 апрелендә Татарстан Республикасында яшь технологлар өчен Федераль мәгариф форумы уза. Проектта илнең төрле субъектларыннан 450 дән артык вәкил катнаша. Форумның белем бирү программасы «ПолитСтартап» кадрлар проектында катнашучы яшь сәяси технологларның пулы формалаштыруга, 2019-2021 елларда сайлау кампанияләрендә алдан тавыш бирүдә катнашучылар һәм «Бердәм Россия» партиясеннән кандидатлар белән эшләү өчен лекцияләр, мастер-класслар һәм тренд-сессияләр форматында уза, кандидатлар һәм төбәкләр өчен реаль төбәк кейсларын тикшерүгә һәм технологик проектлар язуга аерым игътибар бирелә.

Бүген форум спикерлары сыйфатында Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе, «ПолитСтартап» кадрлар проекты остазы Фәрит Мөхәммәтшин һәм Татарстан Яшьләр эшләре министры Дамир Фаттахов чыгыш ясады.

Үз чиратында Дамир Фаттахов яшь министрлык төзү тәҗрибәсе һәм яңа проектлар белән уртаклашты.Катнашучыларны хакимият һәм яшьләр арасында диалог урнаштыру, хәзерге заман яшьләре мәнфәгатьләрен яклау процессы, яшьләр парламенты эшчәнлеге буенча министр фикере кызыксындырды.