ТР Яшьләр министрлыгы яңартылган яшүсмерләр клублары буенча виртуаль экскурсияләр үткәрә

2020 елның 4 июне, пәнҗешәмбе

«Корпоратив университет» проекты кысаларында онлайн-форматта яшьләр, инновацион һәм профилактик программаларның республика үзәге Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы белән берлектә оештырган «виртуаль экскурсия» дигән коворкинг старт алды. Экскурсиядә 150 яшьләр (яшүсмерләр) клубларының, шулай ук яңартылган яшьләр инфраструктурасы объектларын күрәчәк психологик ярдәм үзәкләренең җитәкчеләре катнашты.

2017-2019 елларда яшьләр сәясәте объектларын яңарту программасы кысаларында башкарылган капиталь ремонттан соң «Аэронавт» һәм «Заря» клубларын тәкъдим иткән Әлмәт районы Беренче юл салучы булды.

Коворкингта катнашучылар төзекләндерүдән, матди базаны яңартудан, клубларда яңа визуаль карарлар барлыкка килүдән соң көчәйтергә мөмкин булган эш юнәлешләре турында фикер алыштылар.