Яшь геройларга "Сосновый бор" шифаханәсенә юлламалар бүләк иттеләр

2020 елның 30 июле, пәнҗешәмбе

Татарстанның ике яшь герое – кешеләр гомерен саклап калган балаларын 10 августта «Сосновый бор» ял лагерына юлламалар белән бүләкләделәр.

Әлмәттән 10 яшьлек мәктәп укучысы Руфина Уренцова ял вакытында шәһәр пляжларының берсендә батучы баланы коткарган.

Лаеш районының Урта Девятово мәктәбе укучысы Евгений Савельев та җирле чишмә янында өч яшьлек баланы коткарган.

Республика бюджеты хисабына быел шулай ук авыр тормыш хәлендә калган балалар ялы оештырылган (шуларның 312се инде лагерьларда булган).

Бюджет юлламалары шулай ук COVID-19 белән пациентларны дәвалаган хастаханәләрнең медицина хезмәткәрләре балаларына да биреләчәк. Татарстанда медицина хезмәткәрләренә ярдәм итүнең мондый чарасы җәйге сезон дәвамында гамәлгә ашырылачак һәм 350 дән артык баланы колачлаячак.