Тимур Сөләйманов: «Форпост — профилактика эшендә безнең терәк институт»

2021 елның 11 декабре, шимбә

Казанда «Форпост»үзәкләренең йомгаклау слетлары үтте. 40 муниципаль районнан үзәк җитәкчеләре укулар үттеләр  һәм тәҗрибә уртаклаштылар.

Слетта катнашучылар белән Татарстан Республикасы яшьләр эшләре министры Тимур Сөләйманов  очрашты.  Очрашу кысаларында урыннардагы эшчәнлекне тәэмин итү һәм оешманы үстерү белән бәйле төп мәсьәләләр турында фикер алыштылар: транспорт, укыту, штат берәмлекләре, профильле сменалар һәм башкалар.

«Бүгенге көндә «Форпост» хәрәкәтенең эш концепциясе яңартыла. Хәрәкәт тарихын саклап һәм кадерләп, без бергәләп яңа проектлар һәм инициативаларны башлап җибәрәбез. Оешма остазлык институтын үстерә һәм бүген авыр тормыш хәлендә калган балаларга ярдәм итү өчен платформа булып тора. Форпост-профилактик эштә безнең терәк институт», - дип ассызыклады Тимур Сөләйманов.

Республика үзәге җитәкчесе Тимур Камалетдинов сүзләренә караганда,» Форпост " Татарстан Республикасында иң күпсанлы  хәрәкәтләрнең берсе булып кала бирә. Бүгенге көндә оешма 16 000 кешене, 10 455 мәктәп укучысын, 2 342 студентны, 2 784 эшче һәм яшьләр формированиеләрен берләштерә.

Слет ел йомгаклары буенча оешманың директорларын һәм иң яхшы активистларын бүләкләү тантанасы белән тәмамланды. Исемлек белән сылтама буенча танышырга мөмкин.

.