УРАМ паркы командасы республика шәһәрләре буенча турга юл тота

2022 елның 3 августы, чәршәмбе

5-7 августта УРАМ паркы командасы Татарстан Республикасы шәһәрләре буенча тур оештыра. Республиканың өч шәһәрендә экстремаль спортның төп дисциплиналары һәм урам иҗаты юнәлешләре буенча сайлап алу этаплары узачак. Муниципаль сайлап алу нәтиҗәләре буенча, ярышларда җиңүчеләр һәм призерлар финал этабына - 2022 елның август ахырында Казан шәһәрендә узачак «УРАМ» республика урам мәдәнияте фестиваленә чакырылачак.

Тур маршруты өч ноктаны үз эченә ала: Түбән Кама, «ӘЙДӘ» экстрим – паркы (5 август), Яр Чаллы, «Гренада» экстрим-паркы (6 август) һәм Әлмәт, «Индустриаль сквер» (7 август).

Республика шәһәрләренә «УРАМ» экстрим-паркы командасы, «УРАМ» урам мәдәнияте фестивален оештыручылар, шулай ук түбәндәге шәхесләр республика шәһәрләренә юл тотачак:

Ирек Ризаев-ВМХ буенча биш тапкыр Россия чемпионы, Токиода узган Олимпия уеннарында катнашучы, ВМХ-фристайл буенча Россия җыелма командасы әгъзасы;

Дарья Анишкина-Freestyle ВМХ буенча Россия җыелма командасы әгъзасы, Россия чемпионатының көмеш призеры, Европа чемпионаты, вмх Freestyle буенча дөнья Чемпионаты катнашучысы;

Артем Кузнецов-6 ел укыту стажы булган дипломлы тренер, Vans Россия командасы райдеры, Асфальт командасы райдеры, күп тапкырлар Татарстан чемпионатлары җиңүчесе, 2010 елгы Бөтенроссия кубогының көмеш призеры, скейтбординг буенча Татарстан җыелма командасы тренеры;

Павел Антонов-Татарстан Республикасы скейтбординг һәм роллер-спорт федерациясе президенты, күп тапкырлар Татарстан чемпионатлары җиңүчесе;

Марат Каҗиханов – биюче, хореограф-урам һәм заманча биюне куючы, «Let 's Start Dance» фестивале җиңүчесе (Эстония г. Таллин), «Вход» фестивален оештыручы, «MON» театр киңлеге резиденты, «Вход» эксперименталь бию фестиваленә нигез салучы.;

Кирилл Григорьев-биюче, хореограф-куючы. «Көнчыгыш энҗесе» хореография фестивале җиңүчесе (Кытай, Пекин), «КЛЮЧИ» эксперименталь фестивале җиңүчесе (Россия, Мәскәү), SLICrew командасына нигез салучы;

Камил Садыйков-самокат спорты буенча Татарстан Республикасы җыелма командасы әгъзасы, төбәк һәм бөтенроссия ярышларында күп тапкырлар җиңүче, «BoardShop - Toxic8» командасы райдеры.

Һәр көн ахырында ДИНАМИКА (drugolega) һәм BASSOTA (3FT, UHOR) берләшмә вәкилләреннән торган афтепати-кичәләр узачак.

Тулырак программа белән «УРАМ» экстрим-паркының социаль челтәрләрендә (телеграм канал) танышырга мөмкин.

Исегезгә төшерәбез, «УРАМ» республика урам мәдәнияте фестивале экстремаль спорт төрләре, заманча иҗат һәм урам сәнгате вәкилләрен бер мәйданда берләштерә.