Татарстанлылар VI Бөтенроссия «Күңел белән яшь» конкурсында җиңүче булдылар

2022 елның 11 октябре, сишәмбе

Татарстаннан өч көмеш волонтер VI Бөтенроссия «Күңел белән яшь» конкурсында җиңүчеләр арасына керде. Алар үз проектларын тормышка ашыру өчен 300 мең сумлык грант оттылар.

Алар «Социаль проектлар» номинациясе буенча гаризалар бирделәр. Эксперт бәясе буенча җиңүчеләр буларак «МойТеатрСеребро» проекты белән Запатерина Запольская, «Татарстан Республикасы өчен Вектор-V» проекты белән Марина Филлипова һәм «Игелекле очрашулар» проекты белән Хрия Халитова билгеләнде.

Җиңүчеләр «Көмеш» иреклелек өлкәсендәге әйдәп баручы экспертларда белем алачак.

Моннан тыш, «Күңел белән яшь «Игелек үзәкләре» номинациясе буенча да җиңүчеләрне билгеләделәр. Татарстанның социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешмаларына ярдәм буенча Республика ресурс үзәге 2 млн сум күләмендә грант алды.

Бөтенроссия иреклеләр-остазлар форумын оештыручылар-Яшьләр эшләре буенча федераль агентлык, «Роспатриотцентр» ФДБУ һәм волонтерлык үзәкләре ассоциациясе.

Волонтерлыкка ярдәм «Мәгариф» милли проекты кысаларында гамәлгә ашырыла.