Татарстан студентлары «Твой Ход» Бөтенроссия конкурсында 2 миллион сум акча отты

2023 елның 15 декабре, җомга

«Россия — мөмкинлекләр иле» Президент платформасының «Твой ход» икенче Бөтенроссия конкурсының 200 җиңүчесе исемнәре игълан ителде. Алар арасында-Татарстан Республикасыннан ике студент: Казан милли тикшеренү технология университеты студенты Әлфис Сабиров һәм Иннополис университеты студенты Лиана Мәрданова.

«Твой ход» Бөтенроссия студентлар конкурсын бүләкләү тантанасы Мәскәүдә «Россия» Халыкара күргәзмә-форумы кысаларында узды. 1 миллион сумнан 200 җиңүче отты. Ябылу тантанасы Россиянең 80 төбәгеннән 2,2 меңнән артык яшь кешене берләштерде.

Барлык финалистлар һәм җиңүчеләр «Сәяхәттән күбрәк» программасы кысаларында сәяхәтләр алдылар. Балаларның Төньяк Кавказ, Сахалин, Камчатка, Урал һәм башка төбәкләр буенча сәяхәтләренең берсенә бару мөмкинлеге булачак.

«Твой Ход» Бөтенроссия студентлар конкурсы икенче тапкыр уздырыла. Аны оештыручылар булып «Россия мөмкинлекләр иле» АНО, яшьләр эшләре буенча Федераль агентлык (Росмолодежь) һәм РФ Фән һәм югары белем министрлыгы ярдәме белән студентлар клубларының Милли Лигасы чыгыш ясый.