Казанда 2024 елгы яшьләр көненең хедлайнеры Ольга Серябкина булачак

2024 елның 14 июне, җомга

2024 елда Яшьләр көне бәйрәм концертының хедлайнеры российга Серябкина булачак Россия җырчысы, җырлар авторы, актриса һәм телевидение алып баручысы. Ул «Мама Люба», «Mimimi», «Мало тебя», «Я тебя не отдам», «Перепутала», «Не забыла», «Бывшие» һәм башка күп кенә җырларның текстлары авторы буларак билгеле.

Аның чыгышы урам экстрим-паркында концерт программасы кысаларында тәмамланучыларның берсе булачак. Фестиваль сәхнәсендә шулай ук локаль артистлар һәм диджейлар, шулай ук open-call өчен гариза биргән башкаручылар чыгыш ясаячак. Гаризалар бирү кампаниясе 14 июньгә кадәр Фестиваль сайтында дәвам итә.

Исегезгә төшерәбез, Яшьләр көне 29 июньдә «УРАМ» экстрим-паркында масштаблы фестиваль форматында узачак. Мәйданчыклар иртәнге сәгать 10да эшли башлаячак, ә җәйнең иң масштаблы фестивале 22:00 сәгатьтә бәйрәм концерты белән тәмамланачак.

Спорт программасы кысаларында фестивальдә самокат, воркаут, стритбол, роликлар, паркур, волейбол, теннис һәм джиу-джитсу буенча контестлар (ярышлар) планлаштырылган. Шулай ук «УРАМ» экстрим-паркы мәйданчыгында BMX буенча Россия чемпионаты һәм 3х3 баскетбол буенча Татарстан Республикасы Чемпионаты узачак.

Яшь эшкуарлар үз брендларын маркетта тәкъдим итә алачак, бу кече бизнес өчен үзләре турында сөйләү, шулай ук яңа аудиториягә үз товарларын һәм хезмәтләрен тәкъдим итү өчен яхшы мөмкинлек булачак. Катнашу өчен 14 июньгә кадәр яшьләр көненең рәсми сайтында гариза бирергә кирәк.

Тамашачылар һәм катнашучылар өчен чараларга керү ирекле, алдан теркәлү буенча деньмолодежи2024.рф. фестивальнең төп программасы шунда ук басылып чыгачак. Шулай ук барлык актуаль һәм җентекле мәгълүмат социаль челтәрләрдә – «Яшьләр көне | Татарстан» Телеграм-каналында һәм «ВКонтакте» да «Татарстан яшьләре» битендә урнаштырылачак.

«УРАМ» экстрим-паркының социаль челтәрләрендә спорт ярышларына теркәлү.

Казанда Яшьләр көне яшьләр эшләре буенча Федераль агентлык (Росмолодежь), Татарстан Республикасы Хөкүмәте һәм ТР Яшьләр эшләре буенча министрлыгы ярдәме белән «УРАМ» Яшьләр экстрим-паркы мәйданчыгында үткәрелә.