Татарстан Республикасы Студентлар лигасы районда бара: Әлмәттә һәм Бөгелмәдә президиумнар узды

2020 елның 13 феврале, пәнҗешәмбе

9 һәм 10 февральдә Әлмәттә һәм Бөгелмәдә студентлар үзидарәсе органнары рәисләре һәм «студентлар лигасы»җирле оешмалары вәкилләре катнашында президиумнар узды.

«Татарстан Республикасы Студентлар лигасы» төбәк яшьләр иҗтимагый оешмасының өстенлекле бурычларыннан берсе-студентлар үзидарәсе органнарын үстерү. Шулай итеп, Әлмәт шәһәренең Яшьләр үзәге бинасында шәһәр мәгариф оешмаларының студентлар советлары рәисләре белән президиум узды. Аларның һәркайсында «Татарстан Республикасы Студентлар лигасы» яшьләр иҗтимагый оешмасы президенты Руфат Кыямов һәм «транспорт гранты-2019»башкарма директоры Алексей Абрамов катнашты.