Яшьләр көнендә Казанда Россиядә иң зур экстрим-паркы тест-драйвы һәм «яшьләр вакыты» онлайн-Форумы узды

2020 елның 27 июне, шимбә

Яшьләр көнендә, 27 июньдә, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Казанның «УРАМ» Яшьләр экстрим-паркында булды. Экстрим-парк тест-драйвы кысаларында экстремаль спорт төрләрен яратучылар скейтбординг, паркур, BMX һәм башка дисциплиналар буенча мәйданчыкларны сынады. Тест узышлары тамашачылардан башка уздырылды.

Яшьләр көнен бәйрәм итүнең төп өлешләреннән берсе-«Яшьләр вакыты» онлайн-форумы булды, анда Россиянең 40 төбәгеннән һәм чит илләрдән 1000 актив яшьләр катнашты. Санитар-эпидемиологик хәл аркасында форумны Zoom платформасында онлайн-форматта үткәрү турында карар кабул ителде. Форум кунаклары арасында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Яшьләр эшләре буенча Федераль агентлык җитәкчесе Александр Бугаев һәм яшьләр эшләре министры Дамир Фәттахов та бар иде.