Татарстанлылар Бөтенроссия һөнәри осталык конкурсы финалына узды

2020 елның 28 ноябре, шимбә

2020 елда дәүләт яшьләр сәясәте өлкәсендә иң яхшы хезмәткәр " Бөтенроссия конкурсының финалына Татарстанның ике вәкиле керде.

Шулай итеп, безнең республикадан Татарстан Республикасы Лениногорск районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре, спорт һәм туризм идарәсе башлыгы Айрат Хәбиров һәм Мамадыш районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы урынбасары Эльмира Әхмәтова катнашачак.

Һөнәри осталык конкурсында катнашучылар, федераль конкурс финалына узганчы, республика дәрәҗәсендә сынаулар уздылар. «Яшьләр " якындагы елга һөнәри үсеш планын тәкъдир иттеләр, төбәк дәрәҗәсендә дәүләт яшьләр сәясәтен гамәлгә ашыру нигезләрен белүгә тест уздылар.

Исегезгә төшерәбез, 2020 елда төбәк конкурсында катнашу өчен Татарстанның 32 районыннан 159 гариза бирелгән иде. 7 номинациядә компетентлы жюри 18 яшьләр сәясәте учреждениеләре җитәкчесе һәм белгече җиңүче дип табылды. Алар арасында Бөтенроссия конкурсында 5 кеше катнашты һәм нибары икесе генә федераль этап финалына үтте.