«LIGA FORUM»: гаризалар кабул итү башланды

2021 елның 10 июне, пәнҗешәмбе

«LIGA FORUM»: гаризалар кабул итү башланды

Бүген «LIGA FORUM»Төбәкара Студентлар мәгариф форумында катнашу өчен гаризалар кабул ителә башлады. Һөнәри белем бирү оешмалары һәм югары белем бирү оешмалары укучылары үз гаризаларын сайтта калдыра алалар.

«LIGA FORUM» -аралашу һәм идеяләр алмашу өчен ачык мәйданчык, аның актуальлеге - һәр катнашучы профессионаллардан һәм үз эшенең лидерларыннан заманча гамәли белемнәр алуда, командалар һәм проектлар белән идарә итү күнекмәләрен туплауда, спорт һәм мәдәни-массакүләм чараларда катнашуда.

Быел форум 12-28 август көннәрендә 3 смена форматында үткәрелә.

1 нче һәм 2 нче сменаларда 7 белем бирү треклары эшләячәк: «Идарәчеләр академиясе», «Проектлар остаханәсе», «Креатив лаборатория»,  «Контент территориясе», «Арт-пространство», «Ачышлар киңлеге», «Актив мохит».

Өченче сменада 11 белем бирү треклары эшләячәк: «Мөмкин булган чикләрне киңәйтәм», «Илне ачам», «Процессны хәрәкәт итәм», «Шәһәрләрне алышам», «Илһамлыйм», «Әйләнә-тирә мохитне үстерәм», «Табигатьне яратам», «Игелек кылам», «Төп нәрсә турында сөйләшәм», «Мөһим нәрсә турында хәтерлим», «Үземне төзим».

«LIGA FORUM» кысаларында дәүләт хакимияте органнары, бизнес вәкилләре, танылган спортчылар, Татарстан Республикасы һәм Россиянең җәмәгать һәм мәдәни эшлеклеләре дә актив катнашачак. Кунаклар ачык очрашулар, шулай ук авторлык тренинглары уздырачак.

LIGA FORUM оештыручы булып ТР Яшьләр эшләре министрлыгы һәм ТР Хөкүмәте ярдәмендә «Татарстан Республикасы Студентлар лигасы» төбәк яшьләр иҗтимагый оешмасы тора.

Сменалар:

12-16 август, I смена – «PROFESSIONALS»;

18-22 август, II смена – «UNIVERSITIES»;

24-28 август, III смена - «ACCELERATOR».