«Яшь десантчы»: Алабугада патриотик юнәлешле яңартылган яшьләр клубы ачылды

2021 елның 3 августы, сишәмбе

Алабугада «Яшь десантчы» яшьләр клубы ачылды. Ачылу тантанасында Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министры урынбасары Алла Кондратьева һәм район башлыгы, Алабуга шәһәре мэры Рөстәм Нуриев катнашты.

«Яшь десантчы» яшьләр клубының яшь гражданнарны уңышлы тәрбияләү буенча егерме еллык тарихы бар. Клуб уку кабинетлары, конференц-зал, көрәш залы, электрон тир, киенү-чишенү һәм душ кабиналары белән җиһазландырылган бинада урнаштырылган. Урын мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен уңайлы мөмкинлекләр белән җиһазландырылган.

Клубта дәресләрне өстәмә белем бирү педагогы, очучы-инженерның югары хәрби-махсус белемле офицер, сугышчы-интернационалист, армия кул көрәше буенча тренер-укытучы, катлаулы яшүсмерләр белән эшләү буенча җәмәгать тәрбиячесе Михаил Семенов алып бара. Ел дәвамында клубка 86 якын бала йөри, 300 артык яшүсмер һәм яшь кеше шәһәр, республика һәм федераль дәрәҗәдәге чараларда катнаша.

«Патриотлык - безнең министрлык эшчәнлегенең өстенлекле юнәлешләренең берсе. Без яшьләрне актив рәвештә эшкә җәлеп итәбез, республика һәм муниципаль дәрәҗәләрдә хезмәттәшлек итүнең төрле формаларын тәкъдим итәбез. Без Алабуга яшьләре мисалында Ватанга мәхәббәт белән уртаклашучы профессионаллардан тәҗрибә һәм белем алу мөмкинлеге булуына сөенәбез», - дип ассызыклады Алла Кондратьева.