Татарстан Республикасы балалар оешмасы лидеры «XXI гасыр лидеры» конкурсында җиңде

2021 елның 7 декабре, сишәмбе

«XXI гасыр лидеры» балалар һәм яшьләр иҗтимагый берләшмәләре лидерлары һәм җитәкчеләре Бөтенроссия конкурсының финалына йомгак ясалды.

Быел конкурсның финалы 4-7 декабрьдә Курск шәһәрендә турыдан-туры катнашу форматында узды. Конкурс ике номинация буенча үткәрелде: «14 яшьтән 17 яшькә кадәрге балалар/яшьләр иҗтимагый берләшмәсе лидеры» һәм «18 яшьтән 24 яшькә кадәрге балалар/яшьләр иҗтимагый берләшмәсе лидеры». Биредә Россиянең 100 иң яхшы лидеры катнашты.

Конкурста «14 яшьтән 17 яшькә кадәр балалар/яшьләр иҗтимагый берләшмәсе лидеры» номинациясендә «Татарстан Республикасы балалар оешмалары Советы» ТИОның Яр Чаллы филиалы – «PROдети» балалар бакчасы активисты Камилә Юнысова җиңүче булды.

Татарстан данын тагын дүрт лидер һәм балалар һәм яшьләр иҗтимагый берләшмәләре җитәкчесе яклады: «ТР СДОР» ТИОның Чаллы филиалы – «proдети» балалар иҗтимагый оешмасы рәисе Алия Норова, «Шәһәр укучылар Советы» балалар иҗтимагый оешмасы спикеры Милена Викторова, «СДОР РТ» ТИОның Казан филиалы – «Казан балалары» балалар иҗтимагый оешмасы активисты Алена Баргилова һәм «Сәләт» ТРМФ лидеры Зөлфия Хәсәнова.

Финалда катнашучылар «Яңа чынбарлыкта лидерлык һәм командаларны формалаштыру» һәм «Skills-яңа чынбарлык лидерларының сессиясе» белем бирү программасында, кейсны хәл итү буенча эшлекле уенда катнаштылар һәм шәхси үсеш планын якладылар.

Конкурс Россия Федерациясендә балалар һәм яшьләр иҗтимагый хәрәкәтен, яшь кешеләрнең һөнәри үзбилгеләнеше системасын үстерүгә, шулай ук иҗтимагый оешмалар өчен кадрлар әзерләүгә юнәлдерелгән.