Татарстанның иреклеләр үзәге волонтерлык үзәкләре ассоциациясе мониторингында лидерлык позициясендә тора

2021 елның 29 декабре, чәршәмбе

Волонтерлык үзәкләре ассоциациясе төбәк ресурс үзәкләре эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген мониторинглауга йомгак ясады.

Бу - илдә ирекле ярдәм белән шөгыльләнүче оешмалар эшчәнлегенең төп чарасы.

Ирекле үзәкләрнең нәтиҗәлелеге дүрт күрсәткеч буенча билгеләнде: «Медиаактивлык һәм DOBRO.RU», «Иреклеләр берләшмәсенә ярдәм итү», «АВЦ белән хезмәттәшлек», «DOBRO.RU порталында теркәлгән төбәк берләшмәләреннән кире элемтә».

Нәтиҗәле эш, федераль проектларда катнашу, федераль акчалар җәлеп итү, шулай ук республика ягыннан системалы ярдәм күрсәтү нәтиҗәсендә «Татарстан Республикасы Иреклеләр мәгълүмати-ресурс үзәге» ил буенча алдынгы урында тора.

«2021 ел иреклеләр һәм үзара ярдәмләшү үсеше тенденциясен дәвам итте. Татарстан Республикасы Бу кәефне саклый, гамәлдәге проектларны үстерүне дәвам итә һәм яңаларын булдыра. Зур эш башкарылды, 2022 елда планнар, пандемиягә карамастан, глобаль булырга вәгъдә итә», - дип белдерде «Татарстан Республикасы Иреклеләр мәгълүмати-ресурс үзәге» АКБО башкарма директоры Мөбәрәкшин Айрат Илдус улы.