Медицина десанты: Казанда халыкка ярдәм итү буенча Идел буе федераль округы студент-медикларының акциясе старт алды

2022 елның 26 гыйнвары, чәршәмбе

Казанда Идел буе федераль округының биш регионыннан 30 студент-медикны берләштергән «Идел буе федераль округының Медицина десанты» дигән ирекле акция ачылды.

Акция 31 гыйнварга кадәр Татарстан Республикасының Әлмәт һәм Лениногорск районнарында узачак. Катнашучылар арасында Татарстан, Мордовия, Чувашия, Оренбург һәм Ульяновск өлкәләреннән студентлар медицина отрядларының көрәшчеләре булды.

Яшьләр җирле халыкка көнкүреш һәм медицина ярдәме күрсәтәчәкләр, мәктәпләрдә Профориентация һәм сәламәт яшәү рәвеше турында лекцияләр үткәрәчәкләр. Быел төп блок-ВИЧ һәм СПИД, COVID-19 коронавирус йогышын профилактикалау. Шулай ук һәр районда халык өчен иҗат концертлары узачак.

«Десантларның сәфәрләрен нәкъ менә студент-медиклардан башлау традициягә әверелә. Сессияне тапшырганнан соң сез игелекле эшләр кылырга һәм кешеләргә ярдәм итәргә җыенасыз. Яраткан эш белән шөгыльләнегез һәм исегездә тотыгыз: сезнең һәркайсыгызның хезмәте шуның кадәр файдалы, аны сүзләр һәм саннар белән генә белдерү кыен», – дип нәтиҗә ясады «Республика студентлар хезмәт отрядлары үзәге» ДБУ директоры, «Россия Студентлар Отрядлары» МБОНЫҢ Күзәтчелек советы әгъзасы Василий Ислаев.