Татарстан Республикасының яшь гвардиячеләре Россия Федерациясе Президентының рәхмәт хатларына лаек булдылар

2022 елның 17 ноябре, пәнҗешәмбе

16 ноябрь, «Яшь Гвардия» туган көне уңаеннан, Мәскәүдә Россия Федерациясе Президенты администрациясенең беренче урынбасары-Сергей Владиленович Кириенко, «Бердәм Россия» партиясе Генераль Советы Секретаре Андрей Анатольевич Турчак һәм Донецк Халык Республикасы Башлыгы вазифаларын вакытлыча башкаручы Денис Владимирович Пушилин белән очрашу узды.

Очрашу кысаларында Яшь гвардиячеләр бүләкләнде. Динар Бариев, Татарстан Республикасының «Яшь Гвардия» җитәкчесе, Дәүләт Советы депутаты һәм Наил Рәкыйпов, МГЕР Казан җирле бүлекчәсе активисты Россия җәмгыятенең иҗтимагый-сәяси тормышында актив катнашканы һәм социаль проектларны гамәлгә ашыруга аерым өлеш керткәне өчен Россия Федерациясе Президенты Владимир Владимирович Путинның Рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр.

Шулай ук Сергей Кириенко «Бердәм Россиянең Яшь Гвардиясе» Рәисе Антон Демидовка II дәрәҗә «Ватан алдындагы казанышлары өчен» ордены медален тапшырды.