Казанда «Созвездие-Йолдызлык» проекты җиңүчеләренә дәүләт стипендияләре тапшырылды

2023 елның 1 июне, пәнҗешәмбе

Бүген ТР Министрлар Кабинетында «Созвездие-Йолдызлык — 2023» XXIII ачык республика эстрада сәнгате яшьләр телевизион фестивале җиңүчеләренә ТР Рәисе махсус дәүләт стипендиясен тапшыру тантанасы узды.

Җиңүчеләргә һәм Гран-при ияләренә бүләкләрне ТР вице-премьеры Ләйлә Фазлыева тапшырды.

«Созвездие-Йолдызлык» фестивале балалары белән һәрвакыт янәшәдә тәрбияләнүчеләренең талантларын үстерүче һәм формалаштыручы педагоглар, ә иң мөһиме, алар янында аларның әти-әниләре һәм аларның башлангычларын үстерүдә кызыксынучы һәркем бар. Баланың әти-әнисе һәм профессиональ педагоглар белән мондый үзара бәйләнештә генә «йолдызлар» кебек йолдызлар барлыкка килә», — дип билгеләп үтте вице-премьер.

Чарада катнашучыларны ТР Яшьләр эшләре министры Ринат Садыйков та котлады.

Бүләккә республиканың төрле районнарыннан 40 бала лаек булды. Стипендия 25-70 мең сум тәшкил итә – аның күләме катнашучының номинациясенә һәм урынына бәйле.