Балык Бистәсе районында «Эшкуарлык» профильле сменасы башланды

2024 елның 8 июле, дүшәмбе

Балык Бистәсе районының «Өмет» лагеренда республика муниципаль берәмлекләренең яшьләр сәясәте учреждениеләре өчен грант конкурсы кысаларында ТР Яшьләр эшләре министрлыгы ярдәмендә гамәлгә ашырыла торган «Форпост» республика үзәге проекты кысаларында «Эшкуарлык» профильле сменасы старт алды.

Сменада 50дән артык кеше катнашты, алар атна дәвамында эшкуарлык эшчәнлеге һәм финанс грамоталылыгы нигезләрен өйрәнәчәкләр.

Программа үз эченә лекцияләр һәм мастер-классларны берләштерәчәк, анда балалар үз эшләрен ничек билгеләргә, авыл бизнесының ничек алып барылуы һәм үсеше, муниципалитетның аның үсешенә нинди өлеш кертүе турында беләчәкләр. Катнашучылар шулай ук социаль челтәрләрне алга җибәрү нигезләре белән танышачаклар, район предприятиеләре буйлап экскурсияләрдә булачаклар һәм эшләп килүче эшмәкәрләр белән аралаша алачаклар.