Татарстан Республикасында РФ Оборона министрлыгы белән контракт төзүче гражданнарга 1,5 млн сумга кадәр түләүләр билгеләнгән

2024 елның 25 июле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасында РФ Саклану министрлыгы белән контракт төзегәндә бер тапкыр бирелә торган түләү 1,5 млн сумга кадәр арттырылды. Аны алу өчен Россия Федерациясе Оборона министрлыгы белән килешү төзергә кирәк.

Йомгаклау суммасы республикадан — 1,05 млн сум, РФ Оборона министрлыгыннан — 195 мең, Татарстан шәһәрләре һәм районнарыннан — 300 мең сумга кадәр түләүләрдән тора.

Югары түләүләрне СВО сугышчылары сафын тулыландырырга теләк белдергән татарстанлылар гына алмаячак. Аларга илнең башка төбәкләрендә яшәүчеләр һәм чит ил гражданнары, аларның яшәү урыннарына карамастан, исәп тота ала. Кандидатларга Татарстанга һәм хезмәт итү урынына кадәр юлда булышачаклар.

Башка илләр гражданнарына һәм аларның гаиләләренә ИНН һәм РФ гражданлыгы алырга ярдәм итәчәкләр. Контракт төзегән һәм медицина тикшерүе узган вакытка торак һәм туклану бирелә. Хезмәткә рәсмиләштерү үзе максимум берничә сәгатьтән ике көнгә кадәр вакыт ала. Контрактны имзалаучылар Татарстанда сугышчан килешү узачак.

Тулырак сылтама буенча.