Татарстан белгечләрен Ижауда «СТОП-ФЕЙК» форумында катнашырга чакыралар

2024 елның 30 сентябре, дүшәмбе

24-26 октябрь Ижауда «СТОП-ФЕЙК» форумы узачак, анда мәгълүмати һәм глобаль куркынычсызлыкны үстерүдә кызыксынучы 100 катнашучы, яшьләр лидерлары һәм җәмәгатьчелек фикере лидерлары җыелачак.

Чарада катнашу өчен Россия Федерациясе һәм Беларусь Республикасының дәүләт хакимияте органнары вәкилләре, эшмәкәрләр, блогерлар, мәгълүмат һәм гражданнар иминлеге өлкәсендәге белгечләр чакырыла.

«СТОП-ФЕЙК» халыкара программасы Халыкара мәгълүмати куркынычсызлык өлкәсендә яңа механизмнар һәм инструментлар булдыруга юнәлдереләчәк. Ул Халыкара яшьләр хезмәттәшлеген үстерүдә, потенциалны үстерүдә, Россия Федерациясе һәм Беларусь Республикасы яшьләре өчен ныклы элемтәләрне һәм мәгълүмати иминлекне үстерүдә яңа этап булачак.

Форумның максаты-Россия һәм Беларуссия яшьләре өчен мәгълүмати һәм гражданнар иминлегендә иҗтимагый-социаль практикага җәлеп итү, мәдәни багланышларны һәм Халыкара яшьләр хезмәттәшлеген үстерү өчен яңа диалог мәйданчыгы булдыру.

Форум программасы өч төп блоктан торачак:

- теоретик блокка мәгълүмат һәм гражданнар иминлеге өлкәсендә эшләү өчен кирәкле белемнәрне ныгытуга һәм һөнәри күнекмәләрне һәм компетенцияләрне үстерүгә юнәлдерелгән экспертлар белән очрашулар, тренцияләр, тренинглар кертеләчәк.

- гамәли блок мәгълүмати һәм гражданнар иминлеген үстерүгә юнәлдерелгән проектлар/ закон чыгару инициативаларын эшләүне үз эченә алачак.

- мәдәни блок Удмуртия Республикасы һәм Россия мәдәнияте белән танышуга юнәлдерелгән чаралар комплексын үз эченә алачак.