«Игелекле» лагеренда Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә иреклеләр өчен җаваплы кешеләр өчен семинар узачак

2024 елның 30 сентябре, дүшәмбе

2 октябрьдән 4 октябрьгә кадәр «Игелекле» лагере территориясендә Татарстан Республикасының иреклеләр (волонтерлар) оешмалары белән хезмәттәшлек өчен җаваплы дәүләт, муниципаль учреждениеләр һәм оешмалар белгечләре өчен семинар узачак.

Программаның төп этапларыннан берсе «Мәгариф» милли проектының федераль күрсәткечләрен үтәү һәм «ДОБРО.РФ ассоциациясе мониторингы» пленар утырышы булачак, ул 3 октябрьдә узачак. Чарада ТР премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева, ТР Яшьләр эшләре министры Ринат Садыйков, ТР Яшьләр эшләре министры урынбасары Айгөл Сабирова, ТР иреклеләр мәгълүмат-ресурс үзәге башкарма директоры Айрат Мөбәрәкшин катнашачак.

Программага шулай ук Татарстан Республикасы иреклеләр берләшмәләренең нәтиҗәләренә һәм планнарына, муниципаль волонтерлык үзәкләрен үстерү ресурсларына, иреклеләргә ярдәм итү инфраструктурасына, шул исәптән республика территориясендә «Добро Центр» социаль франшизасын үстерүгә багышланган белем бирү һәм проект сессияләре, урнаштыру очрашулары кертеләчәк.

«Бишенче ел рәттән без бүлек башлыкларыннан һәм Башкарма комитет җитәкчеләре урынбасарларыннан торган команда туплыйбыз, аларның бурычларының берсе-республиканың муниципаль берәмлекләрендә иреклелекне күзәтү. Нәкъ менә безнең коллегаларыбыз муниципаль районнарда социаль активлыкның әлеге төрен үстерү юнәлешенә турыдан-туры йогынты ясый алалар. Безнең зур команда өчен «Мәгариф» милли проекты күрсәткечләрен үтәү мөһим роль уйный. Мондый очрашулар иреклелек үсешенең гомуми векторын билгеләргә ярдәм итә. Быел тагын бер мөһим юнәлеш «Игелек.Үзәк» социаль франшизасы булды, аңа программаның аерым блогы багышланган. Хәзерге вакытта республикада халыкка иреклелек мәсьәләләрендә актив ярдәм күрсәтүче 25 «Игелек.Үзәк» ачылды», - дип уртаклашты Айрат Мөбәрәкшин.