Мамадышта яңа яшьләр үзәге ачылды

2022 елның 26 феврале, шимбә

Мамадыш районында элеккеге Дәүләт банкы бинасында яңа яшьләр үзәге ачылды.

Тантаналы чарада Татарстан Республикасы Дәүләт Советы рәисе урынбасары Марат Әхмәтов, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Марат Галиев, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министры урынбасары Софья Мостафина, Мамадыш муниципаль районы башлыгы Анатолий Иванов һәм башкалар катнашты.

Яшьләр үзәкләрен яңарту буенча республика дәүләт программасы кысаларында бинаны ремонтлауга 119,495 млн. сум бүлеп бирелгән.

Исегезгә төшерәбез, яшьләр үзәге концепциясе «шәһәр» Бөтенроссия хакатоны кысаларында яшь архитекторлар тарафыннан эшләнгән иде.

Капиталь ремонттан соң Мамадыш районы яшьләрендә очрашулар, тренинглар, кинотеатр, тир, тегү һәм кулинария остаханәләре, балалар өчен уен зонасы, фотостудия һ.б. лар уздыру өчен заманча коворкинг барлыкка килде.

«Мамадыш районының яшьләр күпфункцияле үзәге-проектны тормышка ашыру барышында яшьләр актив катнашкан һәм үз теләкләрен җиткергән мисалларның берсе. Мин ышанам, бу пространство җирле яшьләрнең яраткан урынына, төрле юнәлешләрдә үз потенциалларын гамәлгә ашыра алырлык киңлеккә әвереләчәк», - дип билгеләп үтте Татарстан Яшьләр эшләре министры урынбасары Софья Мостафина.

Белешмә: бүгенге көндә районда 14 яшьтән 35 яшькә кадәрге 11 меңнән артык кеше яши.