«УРАМ» экстрим-паркы җәйге сезонны ача

2022 елның 20 апреле, чәршәмбе

«23 апрель көнне «УРАМ» экстрим-паркы паркның урам өлешен, ә аның белән бергә җәйге сезонны да ачып җибәрәчәк. Паркка керү ирекле. Барлык теләүчеләр өчен дә саклау экипировкасы, парк кагыйдәләре белән таныш булу һәм җаваплылык турында расписка тутыру кирәк (балигъ булмаган балалар өчен расписканы ата-аналар тутыра). Булачак чаралар һәм «УРАМ» экстрим-паркы яңалыкларын паркның социаль челтәрләрендә - Вконтакте һәм ТГ-каналда күзәтергә мөмкин», - дип билгеләп үтә экстрим-парк җитәкчесе Мария Крюкова.

Ачылыш көнендә, 23 апрель, 12:00 сәгатьтә парк мәйданчыгында мастер-класслар һәм самокат, паркур, стритбол, скейтбординг, кием-салым маркеты һәм аксессуарлар буенча ачык ярышлар, киемкастомы  буенча арт-класс, Scratch DJ School дан Диджеинг буенча мастер-класс һәм Twokai студиясеннән кино кичәсе  узачак. Барлык мастер-класслар бушлай, бары тик Вконтакттагы «УРАМ» экстрим-паркы төркемендә теркәлү сорала.

Җәйге сезонны ачу кысаларында Татарстан Республикасы самокат спорты Федерациясеннән KICKSCOOTER (трюк самокаты) юнәлеше буенча беренче рәсми ярышлар узачак. Контестлар урам эир-паркында һәм стрит-зонада узачак. Җиңүчеләр дипломнар, медальләр, шулай ук TechTeam трюк самокатлары җитештерүче Россиядән истәлекле призлар һәм бүләкләр алачак. Яшь райдерлар өчен ТР самокат спорты федерациясе спортчылары мастер-класс уздырачаклар һәм «УРАМ» экстрим-паркыннан махсус приз - трюк самокаты уйнатачаклар.

Ачык паркның стрит-зонасында Татарстан Республикасы скейтбординг һәм роллер-спорт федерациясе скейтерлар өчен команда бест-трик форматында контестлар үткәрәчәк.

Паркур мәйданчыгында яшь һәм дәвам итүче спортчылар өчен ачык мастер-класс узачак. Аны «УРАМ» экстрим-паркы тренеры Никита Игнатьев үткәрәчәк. 13: 00 сәгатьтә балалар өчен SKILL дисциплинасында 6-9 һәм 10+ категорияләрендә ярышлар башлана.

Стритбол кырлары 3х3 баскетбол буенча ачык турнир уздыру урынына әйләнәчәк. Анда катнашу өчен, яшь буенча чикләүләрсез, ир-атлар һәм хатын-кызлар командалары чакырыла. Теркәүне Казанның «КазБас» һәвәскәрләр баскетбол лигасы берләшмәсе төркемендә узарга мөмкин. Ярышлар 12:00 сәгатьтә башлана.

Көн буе җәйге мәйданчыкта SWAP&MARKET нче SVALKA! яхшы әйберләрне бушлай алмаштыру мәйданчыгы эшлиячәк.Катнашучылар әйберләрне яраклы хәлдә алып килә һәм жетоннарга алыштыра ала.

Атмосфера өчен паркта Scratch DJ School резидентлары җавап бирәчәк. Балалар Диджеинг буенча бушлай мастер-класс үткәрәчәкләр һәм хип-хоп һәм хаус сетлар уйнаячаклар.

Паркның ябык өлешендә бу көнне Godji Game дан 22 нче FIFA буенча ачык киберспорт турниры узачак.

Бу көнне парк территориясендә by Pokeshnaya кафесы эшли башлаячак.

Кичә «twokai»студиясеннән хаус-музыка тарихы турында фильм күрсәтү белән тәмамланачак. 19:00 сәгатьтә ябык парк медиатекасында очрашабыз.