«Урам» экстрим-паркында «Star һәм Mlad» велосипед спорты буенча контест узачак. Бүләк фонды – 150 000 сум

2024 елның 26 марты, сишәмбе

13 апрель «УРАМ» экстрим-паркының Эир-паркында «Культура» кибете, SV VILLAGE һәм Tech Team бренды белән берлектә оештырылган BMX һәм «Стар и Млад» МТВ буенча контест узачак. Ярышларның максаты - спортның экстремаль вилосларын популярлаштыру, физкультура-спорт эшенең дәрәҗәсен һәм сыйфатын арттыру, яшьләрне даими рәвештә физик культура һәм спорт белән шөгыльләнүгә җәлеп итү. Татарстан Республикасы, Идел буе федераль округы һәм Россия Федерациясенең башка төбәкләре спортчыларын катнашырга чакырабыз.

Ярышларда ике яшь категориясе кысаларында катнашырга мөмкин. Mlad – 5 яшьтән 14 яшькә кадәрге спортчылар категориясе. Star – 15 яшьтән өлкәнрәк спортчылар өчен категория, анда спортчылар, һәвәскәрләр һәм төрле төбәк командалары вәкилләре катнаша ала.

Ярышлар барышында катнашучылар үзләренең иң көчле трюкларын белдерәләр һәм бер-берсенә каршы торалар. Дуэльнең җиңүчесе судьялар коллегиясенең күпчелек тавышлары белән билгеләнә. Һәр катнашучының үз трюгын күрсәтергә яки көчәйтергә икешәр омтылышы бар.

Ярышларның гомуми приз фонды 150 000 сум тәшкил итә. Ярышларга https://forms.yandex.ru/u/65b395b2c09c02831d8f6b5b/ сылтамасы буенча теркәлергә мөмкин.

Ярышлар турында тулырак мәгълүмат паркның телеграм каналында күрсәтеләчәк: https://t.me/uramextremepark

Чара Россиянең иң зур УРАМ экстрим-паркы узачак, ул ачык өлештән һәм ябык комплекстан тора. Ачык өлеш Миллениум күпере янындагы күп функцияле иҗтимагый киңлек Казан яр буен дәвам итә, ул экстремаль спортчылар һәм яшьләр өчен локацияләрне, актив ял итү зоналары булган шәһәр паркын, спорт һәм мәдәни чаралар өчен event-мәйданчыкларны берләштерә.  Монда скейтбординг, BMX Freestyle, самокат спорты, паркур, воркаут, стритбол һәм башка спорт төрләре белән шөгыльләнергә мөмкин. УРАМ ябык комплексы –  урам мәдәнияте үзәге, аның ике катында экстрим-зоналар һәм барлык теләүчеләр өчен ачык булган мәдәни киңлекләр урнашкан : лекторий, конференцияләр залы, студия, диджей мәктәбе, бию залы, кафе.