Татарстан Яшьләр министрлыгы Федераль грант конкурслары буенча Туры эфир үткәрә

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

Бүген, 1 апрельдә, Татарстан Яшьләр министрлыгы федераль грант конкурсларына багышланган #ВремяВозможностей туры эфирын үткәрә, анда һәр яшь кеше үз проектын тормышка ашыру өчен 1 млн сумга кадәр грант отарга һәм катнашырга мөмкин.

Эфирның модераторы – «Татарстан-Мөмкинлекләр территориясе» АКБО җитәкчесе Камолиддин Бобохонов. Татарстан Яшьләр эшләре министры Ринат Садыйков сәламләү сүзе белән чыгыш ясаячак, «Росмолодежь.Грантлар» Алия Әхмәтшина, «Росмолодежь.Грантлар» эксперты Наталья Аппалонова, 2023 елда физик затлар өчен Росмолодежь.Грантлар. 2 сезон грант конкурсында җиңүче Ольга  Садовникова катнашачак.

Туры эфир 17:15 сәгатьтә ТР Яшьләр министрлыгының Вконтакте социаль челтәрендә башлана.

Мәсәлән, бүген үк яшьләр эшләре буенча Федераль агентлык Росмолодежь.Грантлар 1 сезон конкурсына гаризалар кабул итү башлануы турында игълан итте. Россия Федерациясенең 14 яшьтән 35 яшькә кадәрге гражданнары катнаша ала. Үз проектыңны 30 апрельдә 12:00 сәгатькә кадәр (Мәскәү вакыты) сылтама буенча җибәрергә кирәк. Җиңүчеләр 1 млн сумга кадәр грант ала алачак.

Туры эфир кысаларында, белгечләр ничек гариза бирергә һәм барлык нечкәлекләр турында сөйләячәкләр. Шул исәптән, «Татарстан – Мөмкинлекләр территориясе» коммерцияле булмаган автоном оешмасы белгечләре, гаризаны тутырганда һәм проектны сылтама буенча алга таба гамәлгә ашырганда сораулар туганда, һәр яшь кешегә консультация бирергә әзер.