Татарстан Республикасының «Яшьләр Гвардиясе» активистлары халыкка ярдәм күрсәтү өчен яңа төбәкләргә киттеләр

2024 елның 19 марты, сишәмбе

Махсус хәрби операция башланганнан бирле Татарстан Республикасының «Яшьләр Гвардиясе» 80 волонтерны укытып җибәргән.

Тиздән Рөстәм Сәлахетдинов Татарстанның Лисичанск шәһәрендә эшли башлаячак. Анда волонтерлар шәһәрнең җирле халкы өчен кайнар ризык оештыралар, шулай ук балалар өчен төрле ял чаралары үткәрәләр.

Ә Самира Азимова алдагы ике атнада кешеләр белән эшләячәк һәм Мариупольдә документлар рәсмиләштерүдә ярдәм күрсәтәчәк.

Хәзерге вакытта инде 3 меңнән артык кеше яңа төбәкләрдә «Яшьләр Гвардиясе» һәм «Волонтер ротасы» волонтерлык һәм гуманитар миссияләре аша узган.

Минемчә, һәр яшь гвардияче Донбасстагы кешеләргә ярдәм күрсәтү аша үтәргә тиеш, чөнки бары тик бергә генә без Җиңүне якынайта алабыз!»,- дип уртаклашты Татарстан Республикасы «Яшьләр Гвардиясе» региональ штабы әгъзасы Рөстәм Сәлахетдинов.