Яшел Үзәннең Порт яшьләр үзәгендә психолог белән гармонияле мөнәсәбәтләр серләре турында лекция узачак

2024 елның 13 апреле, шимбә

Яшел Үзәннең порт яшьләр үзәгендә «Гаилә Гимны» фестивале кысаларында 18 апрельдә 18:00 сәгатьтә гармонияле гаилә мөнәсәбәтләре серләре турында лекция узачак. Аны ир-ат белән хатын-кыз арасындагы мөнәсәбәтләр темасына махсуслашкан психолог Елена Захарова үткәрәчәк. Теләге булган һәркем катнаша ала, керү сылтамада алдан теркәлү буенча ирекле.

Төп темалар:

- мөнәсәбәтләр ачу түгел, ә шатлык китерсен өчен нәрсә эшләргә;

- бер-берең белән ярадан түгел, ә мәхәббәт өчен ничек аралашырга;

- тәнкыйть урынына ничек ярдәм алырга;

«Гаилә Гимны» фестивале 2023 елда ТР Яшьләр эшләре министрлыгының грант конкурсында җиңүчеләрнең берсе булды. Чара берничә форматтагы чаралар комплексыннан гыйбарәт: апрель-майда узачак яшь гаиләләрнең район лекторие, июнь аенда «Өйдә һава торышы» гаилә иҗаты конкурсы һәм июль аенда Раиф Богородица монастыре территориясендә «Гаилә Гимны» яшь гаиләләр фестивале.

«ПОРТ» яшьләр үзәге 2021 елдан бирле гаилә фестивале үткәрә, гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне алдыннан Яшел Үзән шәһәрендә яшәүчеләр өчен мастер-класслар, концерт һәм сыйлар белән зур чара оештырыла.

Социаль әһәмиятле проект Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы ярдәме белән, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең яшьләр сәясәте учреждениеләре өчен грант конкурсы кысаларында тормышка ашырыла. Яшьләрнең үз-үзләрен үстерүләре өчен шартлар тудыру РФ Президенты Владимир Путин инициативасы белән оештырылган «Мәгариф» милли проектының максатларына туры килә.